Elif Buse Doğan’dan: “Elif Zamanı”

Elif Buse Doğan’dan: “Elif Zamanı”

Türkülerin genç sesi Elif Buse Doğan’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı yeni albümü raflara çıktı. Poll Production etiketiyle yayınlanan, müzik yönetmenliğini Ceyhun Çelikten’in üstlendiği albüm halk müziğinin ölümsüz eserlerinin de aralarında yer aldığı 15 eserden oluşuyor…

Ünlü halk ozanı Muharrem Ertaş’tan “Sallan Boyuna Bakayım”, halk müziğine unutulmaz şiirler ve eserler bırakmış Pir Sultan Abdal’dan “Şu Kanlı Zalimin Ettiği İşler”, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Erol Parlak’tan “Dağların Ardı Gazel”, Karadeniz müziğinin ekol isimlerinden olan Yüksel Baltacı’dan “Aşkın Yolu” ve “Bir Ayrılık Türküsü” gibi eserler Elif Buse Doğan’ın kadife sesiyle türkü severlerle buluştu. Albümün çıkış parçası Kemal Başbuğ’un kliplendirdiği sözü ve müziği Aydın Kara’ya ait olan türkü formundaki “Ağlarım”.

Sezen Aksu’nun 1995 yılında seslendirdiği “Ben Annemi İsterim” eserini de albüme koyan genç sanatçının yeni albümünde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü ve Genel Sekreter Yardımcısı İbrahim Kalın’ın türkü formundaki “Gülüm Soldu” eseri de yer alıyor. “Elif Zamanı” albümünün bir başka sürprizi de Elif Buse Doğan ile Ceyhun Çelikten’in birlikte besteledikleri Karadeniz pop tarzındaki “Gibi Gibi”.

Yoğun bir emek ve titiz bir çalışma sonucu hazırlanan albüm halk müziğinin özü korunarak, batı müziğinin düzenleme ve çok sesli anlayışının başarılı bir şekilde uygulandığı bir çalışma olarak dikkat çekiyor.

Türk halk müziğinin değerli yorumcularından İsmail Altunsaray’ın sazıyla renk kattığı “Elif Zamanı” için Müslüm Eke, Mustafa Eke, Mehmet Akatay, Ceyhun Çelikten ve Selahattin Güzelel gibi ustalar da emek verdi.

Küçük yaşlardan itibaren halk müziğine gönül veren, kadife sesi ve müzik eğitimiyle müzik piyasasında kendisine bir yer edinen Elif Buse Doğan, yeni albümünde geleneksel Türk müziğine farklı bir renk katıp, türküleri gençlere sevdirmeyi amaçlıyor.

“Elif Zamanı” Poll Production etiketiyle müzik marketlerde ve dijital platformlarda yerini aldı.

Admin 1285
Cevap bırakın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Sohbet